Chiny

listwy podłogowe poznań

Chiny są jednym z największych i najbardziej zaludnionych państw świata. Znaczną część Chin zajmują góry i wyżyny, jednak znajdują się tam również obszary pustynne i plaże, położone nad wodami Morza Chińskiego. Kraj szczyci się także jedną z najstarszych na świecie kultur, długą i bogatą historią oraz niesamowitymi zabytkami.

Przyjeżdżając do Chin obowiązkowo należy zobaczyć Pekin – stolicę państwa. Pekin stanowi prawdziwą mieszankę nowoczesności ze starożytnością, jest pełen wspaniałych drapaczy chmur i imponujących wieżowców. W tej części Chin można zobaczyć chociażby Zakazane Miasto (Gugong), czyli największy na świecie kompleks pałacowy.

W Zakazanym Mieście znajduje się ponad osiemset pałaców i innych budowli, wśród których warto jednak zwrócić uwagę na Świątynię Nieba. W 1987 roku cały kompleks wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto też na własne oczy zobaczyć Armię Terakotową – grupę rzeźb, pochodzącą z III wieku przed naszą erą.

Dzieło zostało odkryte nieopodal miasta Xi’an i nazywane jest ósmym cudem świata. Armia Terakotowa składa się z 7500 unikatowych rzeźb, przedstawiających naturalnej wielkości żołnierzy, oficerów i konie. Od 1987 roku dzieło widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.