Górski ekwipunek, czyli kilka słów o tym, jak przygotować się do wyprawy w góry

noclegi jezioro zegrzyńskie

Dla wprawionych amatorów górskich eskapad przygotowanie się do kilkudniowej wycieczki w góry to zaledwie kilka chwil. Ot, wyciągają oni sprzęt, robią kanapki, przygotowują termos i ahoj, górska przygodo! Jeśli nie jesteś jeszcze na takim etapie wprawy i zastanawiasz się, w co zaopatrzyć się przed wyjazdem w góry, zapraszamy do lektury tego krótkiego poradnika.

Niezależnie od pory roku, przed każdym wyjazdem w góry warto przygotować ciepły sweter oraz nieprzemakalną kurtkę. Dla pań z pewnością przydadzą się kurtki jesienne damskie z kapturem. Pogoda w górach bywa kapryśna i często zmienia się niemalże w okamgnieniu.

Trzeba więc być przygotowanym na ewentualność wystąpienia deszczu oraz silniejszego wiatru nawet wtedy, gdy pozornie wydaje nam się, że słońce nie będzie chciało nas na ani moment opuścić! Szykując turystyczną garderobę trzeba także pomyśleć o odpowiednich butach, które nie zawiodą nas mało przyjemnymi pęcherzami czy przeciekami. Dobrze mieć przy sobie także porządny termos i tabliczkę czekolady – nie tylko ze względu na smakową przyjemność, ale także dla wzmocnienia sił.

W drogę!.

www.klub-kontiki.pl