Jak wybrać telewizor? Podpowiadamy!

Monitoring Hikvision

Nie da się ukryć, że telewizor to coś, co znajduje się chyba w każdym domu. Bardzo często sprzęt TV stanowi wręcz swego rodzaju centrum domu, gdyż to właśnie przy telewizorze bardzo często spotyka się rodzina oraz bliscy. Dodajmy do tego fakt, że telewizor bardzo często wykorzystuje się dziś również do gier czy oglądania filmów oraz seriali – nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego telewizora nie jest wcale łatwą sprawą. Na rynku znajdziemy jednak mnóstwo modeli, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania, a przy okazji nie nadwyrężą naszego portfela zbyt mocno.

Warto więc wiedzieć, na co konkretnie zwrócić uwagę oraz którym modelom poświęcić nieco więcej czasu, gdyż są one warte naszej atencji. Dobry telewizor powinien móc przede wszystkim dostarczać wysoką jakość obrazu, ale też dobrym dźwiękiem, co niestety nie zawsze jest regułą. Z tego też powodu wiele osób już na starcie odrzuca parametry dźwiękowe, a zamiast korzystać z głośników telewizora stawia na zestaw kina domowego bądź soundbar. Bardzo istotne są w tym wszystkim także różnego rodzaju funkcje i możliwości multimedialne, dzięki którym korzystanie z telewizora staje się dużo łatwiejsze i przede wszystkim wygodniejsze.

Nie należy także zapominać o tym, że wysokiej klasy telewizor powinien także bardzo efektownie się prezentować i być starannie oraz trwale wykonany – tym bardziej, że TV często stanowi przecież centralny punk w salonie.

Wybieramy telewizor – na to zwróć uwagę

Najważniejsza jest oczywiście jakość obrazu. W mniejszym stopniu zwraca się uwagę na jakość dźwięku, choć wiele telewizorów premium może dziś pochwalić się bardzo dobrymi głośnikami. Skoro jednak obraz jest najważniejszy to oczywiście należy zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu czy obsługę technologii Ultra HD – w tym przypadku warto zwrócić też na takie parametry jak jasność HDR czy pokrycie WCG, które w dużej mierze wpływają na to, jaki obraz widzimy na ekranie telewizora.

Musimy też wybrać między technologią LCD a OLED – warto więc przetestować telewizor i na własne oczy przekonać się, jak prezentuje się obraz w obu technologiach i która z tych opcji dużo bardziej nam odpowiada. Niezwykle istotne są również wspomniane możliwości multimedialne, które zapewnia nam dany model. To bowiem dzięki nim jesteśmy w stanie jednym ruchem pilota znaleźć się w ogromnej bazie filmów i seriali różnego rodzaju serwisów streamingowych. Bardzo istotne jest to, aby operacje wykonane przez nas na ekranie były szybkie oraz płynne.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Istotne znaczenie mają także takie parametry jak kąty widzenia, odbicia od ekranu czy różnego rodzaju technologie zastosowane przy produkcji danego modelu. Bardzo ważna będzie oczywiście również cena, która z reguły jest wypadkową wszystkich parametrów technicznych.