Jaki akumulator wybrać do pojazdu?

https://dpf-online.pl/czyszczenie-i-regeneracja-dpf-kalisz/ https://kalinski.pl/sklep/pl/3319-katalizatory-man-tgm-tgl

Jeżeli nasz samochód ma jeździć, to musi mieć odpowiedni akumulator. To właśnie on będzie go napędzał do jazdy, a jeśli ulegnie awarii, to będziemy musieli go wymienić. Jak się jednak okazuje do wyboru mamy różne rodzaje akumulatorów, a to oznacza, że zanim jakiś kupimy, musimy się najpierw upewnić, który będzie najlepszy do naszego samochodu. Jeśli nie potrafimy samodzielnie tego ocenić, to zawsze możemy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą nam w dobraniu właściwego akumulatora.

Jakie mamy auto

Przede wszystkim zanim przejdziemy do wyboru akumulatora, musimy zastanowić się nad tym, jaki mamy samochód. Jeśli mamy samochód o napędzie hybrydowym, albo intensywnie go eksploatujemy, to lepiej zrobimy, jeśli zdecydujemy się na akumulator AGM. Posiada on elektrolity uwięzione w macie szklanej, dzięki czemu jest bardziej wydajny i co więcej odporny na pracę cykliczną. Jeśli jednak mamy samochód bez napędu hybrydowego i jeździmy na dłuższych trasach, to możemy zdecydować się na tradycyjny akumulator z płynnym elektrolitem.

Pamiętajmy o parametrach

Podczas doboru odpowiedniego akumulatora powinniśmy pamiętać o jego parametrach. Przede wszystkim wybrany przez nas model nie może być większy niż miejsce, w którym ma być zainstalowany w naszym samochodzie. Do tego musimy pamiętać o jego pojemności, która określa ilość energii dostarczonej przez akumulator do całkowitego rozładowania. Jest ona zazwyczaj jasno określona przez producenta.

Jeśli wybierzemy większy, może się okazać, że ciągle będzie niedoładowany, jeśli weźmiemy mniejszy niż ten zalecany, to może nie dostarczać odpowiedniej ilości energii, potrzebnej do odpalenia naszego samochodu. Dlatego podczas jego wyboru, warto się kierować zaleceniami producenta. Warto także zwrócić uwagę na prąd rozruchowy, który określa nam natężenie szczytowe. Im będzie ono większe, tym więcej energii w krótkim czasie dotrze do rozrusznika, co jest ważne głównie zimą.

Co jeszcze?

Podczas wyboru odpowiedniego akumulatora warto sprawdzić dodatkowe korzyści, jakie oferuje producent. Czy nasz akumulator będzie posiadał wydłużoną gwarancję, a może będziemy mogli skorzystać ze specjalnego pakietu, który będzie gwarantował nam wezwanie darmowej pomocy drogowej, jeśli będziemy mieli problemy z akumulatorem? Bardzo ważne jest prawidłowe dobranie akumulatora do samochodu. Dlatego warto się kierować zaleceniami, które wydał producent odnośnie naszego modelu samochodu, bo wówczas będzie istniała szansa, że dokonamy odpowiedniego wyboru. Co więcej, warto również porównać różne możliwości akumulatorów, jak i zapytać specjalistów.

Im większa będzie nasza wiedza, tym mniejsze będziemy mieli problemy z wyborem akumulatora w przyszłości.

www.bambinowyszkow.edu.pl