Kardiochirurgia dziecięca

Kardiochirurgia powszechnie uważana jest za jedną z najbardziej prestiżowych podspecjalności medycyny. Lekarze, którzy przeprowadzają zabiegi na tym specyficznym organie, jakim jest mięsień sercowy, przez niektórych uznawani są niemal za półbogów. Nic dziwnego, skoro ich działania są w stanie przywrócić chorych do normalnego życia.

Jeszcze większe wrażenie wywierają na nas ci lekarze, którzy operują serca znajdujące się w ciałach małych dzieci. Kardiochirurgia dziecięca jest specjalizacją, jaką możemy znaleźć w zakresie ogólnie pojmowanej kardiochirurgii. Specjaliści, którzy działają w tej dziedzinie, w dużej mierze zajmują się leczeniem schorzeń występujących jeszcze w życiu płodowym, a także w okresie dziecięcym.

Łączącym je elementem jest to, że wrodzone wady każdorazowo muszą dotyczyć układu sercowo-naczyniowego. Lekarzom wykonującym ten zawód trudno jest odmówić szacunku. Ratują życie małych dzieci na samym jego starcie.

Łatwo się domyślić, że wykonywanie takiego zawodu jest niesamowicie stresujące. Trudno wyobrazić sobie, jakie uczucie musi towarzyszyć lekarzom, którzy pracują z kilkulatkami, których wrodzone wady serca nie pozwalają na ich uratowanie.

www.asymetria.net.pl