Karkonosze na weekend majowy? Dlaczego nie!

Zwolennicy pieszych wędrówek górskich mogą rozpocząć sezon krótkim urlopem na początku maja w Karkonoszach. Jest już wtedy znacznie cieplej, a przyroda budzi się do życia, więc jest to doskonała pora na pokonywanie szlaków.

Obowiązkową atrakcją turystyczną regionu jest najwyższy szczyt Karkonoszy, czyli Śnieżka. Malownicza panorama gór zapiera dech w piersiach, dlatego warto podjąć się wyzwania i wejść na górę.

Będąc w tej okolicy, warto także poświęcić jeden dzień na długi spacer trasami Karkonoskiego Parku Narodowego, który kryje w sobie niepowtarzalne krajobrazy, ze względu na piękną roślinność i otoczenie gór. Zatrzymać można się w Karpaczu – popularnej wśród turystów, urokliwej górskiej miejscowości, która może pochwalić się znakomitym drewnianym kościółkiem, nazywanym Świątynią Wang.

Fani sportu mogą poznać jego historię w Muzeum Sportu i Turystyki, a do czasów dzieciństwa turystów przeniesie Muzeum Zabawek. To doskonały pomysł na majówkę dla osób aktywnych fizycznie, wielbicieli gór lub dla chcących odpocząć na łonie natury.

www.1jestkokon.com