Kolorowe ptaki na tygodniach mody

Tydzień mody to niekwestionowane święto dla całej branży i wszystkich pasjonatów świata fashion. Dziesiątki pokazów, obecność najlepszych projektantów, przegląd trendów i poszukiwanie ważnych klientów.

To wszystko stanowi esencję tego wydarzenia. Ale jak każda impreza, oprócz strony oficjalnej, ma jeszcze tę drugą – nieprzewidywalną, niekonwencjonalną i ekscentryczną, nawet jak na to dość szalone środowisko.

Tę drugą twarz tygodnia mody stanowią tzw. kolorowe ptaki, a więc goście, obserwatorzy, blogerzy, komentatorzy, dziennikarze, gwiazdy, a nawet ci nikomu nieznani, których łączy jedno – bardzo niekonwencjonalny wygląd.

W ich modowymcredo zasada „mniej znaczy więcej” po prostu nie istnieje. W jaki sposób starają się wyróżnić? Kolorowymi włosami, nietypowym zestawieniem barw i wzorów, dziwnymi nakryciami głowy i dodatkami.

W tym przypadku żadne zasady nie obowiązują. Ryzyko jest jednak duże, bo pomiędzy nieskrępowaną wyobraźnią a kiczem istnieje bardzo cienka granica.

Nagrodą jest często znalezienie się na łamach modowych magazynów, których przedstawiciele tropią najciekawsze stylizacje wśród uczestników danego tygodnia mody.

www.cg-glas.pl