Kuwejt

bilet do anglii

Kuwejt to kraj, który mieści się w Południowo-Zachodniej Azji, na wybrzeżu Zatoki Perskiej. Znaczną jego część zajmują pustynie oraz półpustynie.

Częstym zjawiskiem są tu więc burze piaskowe, powodowane silnymi podmuchami północnych wiatrów. Państwo leży w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego suchego.

W zimie temperatura nie spada więc poniżej 12˚C, natomiast w lecie dochodzi do około 35˚C. Naturalnym bogactwem tych terenów są imponujące złoża ropy naftowej.

Podróżujący do Kuwejtu powinni pamiętać o obecnej tam kulturze muzułmańskiej, która wymaga poszanowania Ramadanu oraz innych zwyczajów, takich jak na przykład nieubieranie zbyt skąpych strojów przez kobiety. Wspaniałą pamiątką z tamtejszego regionu będzie arabska chusta.

Jeśli natomiast chodzi o atrakcje turystyczne, najpopularniejsze zdają się trzy wieże, umiejscowione tuż nad brzegiem morza. Po Kuwejcie najlepiej jest podróżować autobusami.

Co więcej, warto korzystać z pomocy miejscowych przewodników, by nie popełnić żadnego błędu i tym samym zapobiec nieporozumieniom, związanym z różnicami kulturowymi.