Nie musimy szykować etatu księgowego

Kontakt biuro rachunkowe Warszawa Wola

Nawet jeśli mamy niewielką firmę, to i tak może się okazać, że nie jesteśmy w stanie sami zająć się zagadnieniami związanymi z księgowością. Oczywiście nie będziemy mieli problemów z wypisaniem przelewu czy dopilnowaniem płatności, ale może się okazać, że będziemy mieli problem z wypełnieniem różnego rodzaju dokumentów, które co miesiąc będziemy musieli przedstawiać w odpowiednich urzędach. To oznacza, że może się okazać, że nawet jeśli prowadzimy jednoosobową firmę, to i tak będziemy potrzebowali pomocy księgowego. Dlatego warto zobaczyć jakie mamy możliwości, aby mieć pewność, że zatrudnimy na to stanowisko kogoś, kto naprawdę będzie się znał na tych zagadnieniach i jednocześnie nie będziemy płacić za tą usługę więcej, niż jest to konieczne.

Dokładnie wszystko rozważyć

Jeżeli mamy niewielką firmę, to trzeba się liczyć z tym, że trudno będzie nam zapewnić pracę dla księgowego, w taki sposób, aby przez cały miesiąc faktycznie miał czym się zajmować.

Dlatego też, może nam się nie podobać, że mamy przygotować dla niego etat, za który będziemy musieli niemało zapłacić, a jednocześnie przez większą część czasu księgowy nie bardzo będzie miał zadania do wykonania. To oznacza, że w naszym przypadku znacznie ciekawszy może być outsourcing księgowości, a więc korzystanie z tak zwanej księgowości zewnętrznej. Wówczas nie zatrudniamy księgowego, który będzie u nas pracował na etat i któremu będziemy musieli zapewnić odpowiednie miejsce do pracy. Podpisujemy po prostu umowę z firmą, która oferuje usługi księgowości, albo z księgowym, który będzie nam proponował taki zakres działania. Jednocześnie będą oni posiadali swoje biuro, a więc my nie będziemy musieli się martwić przygotowaniem dla niego odpowiedniego stanowiska i co więcej, poza naszą firmą będą mieli do obsługi również inne firmy, więc nie będziemy musieli się przejmować tym, czy zagwarantujemy im odpowiednią ilość pracy.

Oczywiście takie rozwiązanie jest korzystne z jeszcze jednego powodu, tutaj płacimy księgowemu za faktycznie przepracowany czas na rzecz naszej firmy, a więc mamy pewność, że nie będziemy przepłacać.

Zobaczmy jakie są opinie

Zanim wybierzemy księgowego, który będzie miał się zajmować naszą firmą na zasadzie outsourcingu, powinniśmy najpierw jak najwięcej się dowiedzieć o poszczególnych firmach, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy specjalistów, którzy spokojnie poradzą sobie z każdym problemem, który będzie się pojawiał w związku z tym zagadnieniem. Możemy popytać znajomych, czy czasami nie korzystają z takiej usługi, ale możemy także poszukać w internecie opinii na temat poszczególnych firm outsourcingowych, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie skorzystamy z usług firm księgowych, które mają doświadczenie w takiej pracy i które będą mogły nam pomóc na każdym etapie księgowości, bez względu na to, czy chodzi o jakieś podstawowe działania czy może jednak o jakieś trudności, które także mogą się pojawiać. Zobaczmy jak działa taki outsourcing. Może się okazać, że dla naszej firmy będzie to najlepsza propozycja.

clockwork-poznan.pl