Podróżowanie z dzieckiem

Wybierając się z pociechą na pierwsze, poważne wakacje na pewno każdy rodzic odczuwa odrobinę niepokoju. Jazda samochodem, nawet w dłuższą i nieznaną trasę, jest dużo łatwiejsza, prościej można zapakować wszystkie potrzebne rzeczy, istnieje także możliwość zrobienia sobie przerwy, gdy dziecku znudzi się bezczynne siedzenie.

Jednak wiele egzotycznych wyjazdów wymaga wejścia na pokład samolotu. Co zrobić, gdy trzeba polecieć samolotem z małym dzieckiem? Na początku najlepiej upewnić się, że zabraliśmy wszelkie potrzebne dokumenty, a kupując bilet warto zgłosić, że podróżujemy z dzieckiem – w niektórych liniach można liczyć na specjalne miejsca dla rodziców podróżujących ze swoimi pociechami.

Podczas startu i lądowania dziecko powinno popijać wodę, by zmniejszyć dyskomfort związany ze zmianami ciśnienia. Starsze maluchy mogą natomiast żuć wtedy gumę.

Trzeba też mieć pod ręką wszystkie potrzebne akcesoria, mokre chusteczki, czy pieluszki na zmianę oraz obowiązkowo coś do jedzenia. Najlepsze będą także drobne zabawki lub gadżety, dzięki którym długa podróż nie znuży dziecka i nie stanie się ono marudne.

www.resortmed.com.pl