Rodzaje słuchawek

https://etak.eu/pl/menu/wylaczniki-nadmiarowopradowe-187.html Kolumny głośnikowe Yamaha NX-N500

Słuchawki można podzielić na trzy podstawowe rodzaje: zamknięte, otwarte oraz douszne, inaczej dokanałowe. Różni ludzie preferują odmienne modele tego sprzętu, zwracając zwykle uwagę na ich cechy charakterystyczne oraz na to, gdzie i do czego będą go używać.

Słuchawki otwarte nie zasłaniają dokładnie ucha, dzięki czemu gwarantują mu wentylację. Ich dużą wadą jest przepuszczanie do ucha wszelkich szumów i zakłóceń z zewnątrz.

Osoby postronne będą też dosyć dokładnie słyszały, co obecnie jest odtwarzane, ponieważ dźwięk będzie w pewnym stopniu przenikał do otoczenia. Z tego powodu poleca się je raczej tym, którzy zamierzają słuchać ulubionych piosenek w domowym zaciszu lub innym miejscu, gdzie przebywa się samemu (wówczas ani słuchającemu nic nie przeszkadza, ani on nie „narzuca się” swoją muzyką towarzyszom).

Słuchawki zamknięte doskonale odcinają użytkownika od świata zewnętrznego, jednak nie zapewniają dostatecznej wentylacji ucha, jednocześnie wywołując zmęczenie. Decydują się na nie zwłaszcza ci, którzy dużo podróżują i często słuchają muzyki w zatłoczonych miejscach, na przykład środkach komunikacji miejskiej czy krajowej.

Ostatni rodzaj słuchawek cechuje się dobrą mobilnością. Niestety, z powodu specyficznej konstrukcji urządzenia, cierpi jakość dźwięku, a długotrwałe słuchanie może niekorzystnie wpływać na słuch.

www.caparolcolorhouse.pl