Rzym – gorący oddech Starożytności

Szkoła kite tanie ceny biletów lotniczych

Zastanawiając się, gdzie spędzić kolejne wakacje, nad wyraz często kierujemy się klimatem docelowego miejsca. Chętnie wybieramy się tam, gdzie pobyt zapowiada się bardzo upalnie, a szanse na zaskakujący nas deszcz są raczej nikłe.

Jeśli decydujesz się na wakacje w Rzymie, wiedz, że będzie nie tylko gorąco, ale również ciekawie. To właśnie tutaj, w stolicy Włoch, możemy znaleźć wiele sztandarowych zabytków starożytnej kultury.

Każdy, kto interesuje się historią, powinien przynajmniej raz w życiu zwiedzić Koloseum – ogromny amfiteatr, który do dziś za sprawą swojej potęgi i przeznaczenia potrafi wywrzeć nie lada wrażenie. Warto wybrać się na spacer po ruinach Forum Romanum.

Swoim pięknem turystów z pewnością zaskoczy też fontanna Di Trevi, wykonana niesamowicie kunsztownie. Współcześnie Rzym stał się jednak miastem na tyle turystycznym, że nieco traci na typowo włoskim uroku, którego oczekujemy od fascynujących, wąskich uliczek.

Jeśli chcesz poczuć klimat tego kraju, pamiętaj, by zbaczać z głównych ulic i zaglądać do kafejek czy restauracji nieco oddalonych od głównych szlaków turystycznych. Tylko w ten sposób będziesz mógł w pełni nacieszyć się swoim pobytem, znajdując w Rzymie nie tylko ciekawostki historyczne, ale też chwilę oddechu.

www.wadowice.malopolska.pl