Styl pin-up

www.1410grunwald.com.pl spodnie damskie

Styl pin-up obowiązywał głównie w latach 40. i 50. XX wieku. Sama nazwa oznacza w wolnym tłumaczeniu „przypinać”. Czym charakteryzuje się ten styl i jakie są jego najważniejsze założenia? Warto wspomnieć, że lata 50. to prawdziwy hołd dla kobiecości.

Nawiązuje do niego również styl pin-up, ponieważ najczęściej kojarzy się on z krótkimi spodenkami z wysokim stanem. Do tego obowiązkowo zakładano buty na bardzo wysokim obcasie, do których doczepiano kokardkę. Charakterystycznym elementem ubioru były również kolorowe rajstopy. Styl pin-up kojarzy się również z koszulami, które zawiązywane były pod biustem. Nie można nie wspomnieć również o ozdobach włosów. Najczęściej włosy obwiązywano chustą w kratę.

Niektóre kobiety decydowały się na założenie kokardki. W tamtych latach bardzo modny był mocniejszy makijaż. Oczy podkreślano za pomocą czarnych, wyrazistych kresek. Na usta nakładano czerwoną pomadkę. Wszystko to sprawiło, że styl pin-up przetrwał do dziś. Obecnie można spotkać wiele kobiet, które wzorują się na tym stylu.