Głośniki niskotonowe
Głośnik niskotonowy, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie odtwarzać pasmo dźwięku o najniższej częstotliwości. Wiele osób, odpowiedzialnych za nagłośnienie wszelkiego rodzaju imprez, decyduje się na jego zakup, by ubogacić brzmienie i nadać mu nieco trójwymiarowości. Powinno się jednak pamiętać, że w zależności od obudowy, posiadanej przez dany model urządzenia, ostateczne wrażenia akustyczne będą się między sobą nieco różnić. Najczęściej spotykaną wersją jest obudowa otwarta, czyli bass reflex. Dzięki temu, że tylna ściana pozostaje otwarta, dźwięki, zwłaszcza te o dużej częstotliwości lepiej rezonują, przez co basy ulegają odpowiedniemu wzmocnieniu.
Rozwiązanie to nadaje się idealnie dla osób, które chciałyby niedrogo nabyć dobry sprzęt. Innym rodzajem jest obudowa zamknięta, która umożliwia wydobycie dźwięku od przedniej strony membrany, jednocześnie przytłumiając resztę dźwięku wewnątrz urządzenia. Niestety, taka konstrukcja ogranicza po części wibracje, przez co głośnik musi być naprawdę duży, by właściwie spełniać swoją funkcję. Następnie należy wymienić obudowę pasmowo-przepustową. Stanowi ona hybrydę wersji zamkniętej z bass refleksem.
Pod względem technologii, jest to najkorzystniejsza budowa głośnika, ponieważ każda komora posiada inny rezonans, co łączy pozytywne cechy obu wariantów, pozwalając na lepsze efekty. Niestety, głośniki tego typu są dosyć drogie, a przy okazji zajmują też dużo miejsca. Ciekawym wariantem okazuje się także konstrukcja izobaryczna. Dwa głośniki umieszcza się wówczas w zamkniętej kieszeni powietrznej. W ten sposób powstaje jedno urządzenie, cechujące się dobrej jakości dźwiękiem, a co najważniejsze, nie zajmuje ono zbyt dużo miejsca.